خانه / آموزش / آموزش خیاطی / ادامه آموزش شیوه اصلاح لباس (پرو بالاتنه)

عضویت در کانال تلگرام تی مدل (برای آموزش عضویت اینجا کلیک کنید)


عضویت در صفحه اینستاگرام تی مدل (برای آموزش عضویت اینجا کلیک کنید)


___________________________________________________________________


اردو خوری سرامیکی طرح دو قلب

دارای بشقاب سرامیکی

w

ساخته شده از سرامیک درجه ۱

شامل :دو قلب با ظرف های گود

مناسب جهت سفره آرایی و تزئین بوفه

لعاب گرمادیده و زیبای سفید رنگ

این ظروف دسر خوری طرح قلب برای سرو سالاد

قیمت :35,000 تومان

buy


___________________________________________________________________


گن لاغری هوک دار شنی

شکم بند فرم دهنده و لاغری

w

مناسب جهت استفاده در زمان تمرین ورزشی پیاده روی و..

مناسب جهت استفاده زیر لباس بعنوان گن

کاهش یک تا دو سایز بلافاصله بعد از پوشیدن

فرم گرفتن کمر پس از استفاده مداوم

آب شدن و از بین رفتن چربی در ناحیه شکمی در نتیجه استفاده مداوم

قیمت :30,000 تومان

buy


___________________________________________________________________


دستبند چرم و استیل طرح خدا

طراحی فوق العاده شيک و جديد

ارائه شده در دو رنگ طلايی و نقره ای

w

هماهنگی با لباس های مجلسی و اسپرت

طراحی فوق العاده شيک و جديد

قیمت :19,000 تومان

buy


___________________________________________________________________


ادامه آموزش شیوه اصلاح لباس (پرو بالاتنه)

ادامه آموزش شیوه اصلاح لباس (پرو بالاتنه)

در این مطلب برای شما کاربران هنرمند چگونگی اصلاح عیوب بالاتنه یا همان پرو گیری را آموزش می دهیم پرو گیری یکی از نکته های مهم در امر خیاطی است اگر شما یک لباس را بخوبی پرو گیری کنید و اصلاحات انجام دهید لباس زیبایی را آماده و خواهید دوخت . ادامه این بحث را در مطلب گذشته پیگیری کنید.

۴ ـ عیوب ایجاد شده در قسمت سینه : اگر کسی دارای اندام ویژه باشد بهتر است اندازه های او دقیق گرفته شود در غیر این صورت اگر از الگوی استاندارد استفاده می کنید حتماً سینه ، کمر و باسن را کنترل نموده و ساسون ها را دوباره تنظیم کنید . مشکلاتی که می تواند در هنگام پرو در قسمت سینه ایجاد شود عبارتند از :

الف ـ سینه بالا ایستاده : این به این معنا است که انتهای ساسون سینه به نوک سینه نمی رسد بلکه زیر سینه واقع شده است که در این صورت روی خط سینه چروک وکشش مشاهده می شود لذا روی الگو و همینطور روی لباس باید نوک سینه را که بالاتر از محل قبلی خودش است ،مشخص نموده و ساسون را دوباره در جای جدید رسم کرد .

خطوط نقطه چین محل اولیه ساسون بوده و خطوط ممتد جای اصلی و اصلاح شده می باشد .

ادامه آموزش شیوه اصلاح لباس (پرو بالاتنه)

ادامه آموزش شیوه اصلاح لباس (پرو بالاتنه)

ب ـ سینه پایین افتاده : منظور این است که نوک ساسون سینه بالاتر است نوک سینه فرد قرار دارد .در این حالت لباس در روی خط سینه حالتی فرو رفته و بی شکل دارد و در محل ساسون کشیده می شود . پس روی الگو جای نوک سینه را باندازه لزوم پایین می آوریم و ساسون جدید را به این نقطه منتقل کرده و آن را دو باره رسم می کنیم . روی لباس دوخته شده هم نوک سینه را روی تن فرد علامت گذاشته ساسون قبلی را شکافته و دوباره درجای جدید می دوزیم.

ادامه آموزش شیوه اصلاح لباس (پرو بالاتنه)ج ـ سینه کوچک تر از حد معمول : در این حالت لباس در ناحیه کارور خالی و فرو رفته است و چروک هایی در قسمت وسط سینه روی خط کارور دیده می شود . مقداری را که باید کم شود روی لباس اندازه می رنیم سپس روی الگو در جلو گردن و نقطه سر شانه باندازه مشخص شده پایین می آییم خط گردن را دوبارهر رسم می کنیم و خط جدید گردن را به خط شانه وصل می کنیم

ادامه آموزش شیوه اصلاح لباس (پرو بالاتنه)

درحالتی که لباس دوخته شده این مشکل را داشته باشد قسمت سر شانه به حلقه گردن را شکافته و از جلو سر شانه را بیشتر می گیریم و بعد حلقه جلوی گردن را اصلاح می کنیم

د ـ سینه بزرگ : این اشکال معمولاً به خاطر اندازه گیری نادرست ایجاد می شود در این حالت لباس روی خط سینه کشیده شده و بالاتر از خط سینه می ایستد . اگر تمام اندازه ها کوچک تر از سایز سینه باشد بایدالگو را با همان سایز کوچک تر ساخت و سپس آن را در محل سینه اصلاح کرد   بدین گونه که الگوی بالاتنه را از قسمت افقی و عمودی قیچی می کنیم و آن را باندازه لزوم باز می کنیم این الگو در قسمت سینه و ساسون بزرگ تر خواهد شد .( توضیحات تکمیل تر را می توانید درالگوی بالاتنه قسمت الگو های ویژه برای اندام های خاص قسمت ۴ ملاحظه کنید )

ادامه آموزش شیوه اصلاح لباس (پرو بالاتنه)

اگر لباس دوخته شده دارای اینچنین مشکلی بود و جای دوخت هم در درز پهلو نداشته باشیم از پارچه همرنگ استفاده نموده و دو عدد مثلث به قاعده نصف تنگی روی سینه بعلاوه جادوخت و ساق هایی به طول فاصله زیر بغل تا خط کمر یا باسن کوچک تهیه نموده و این دو مثلث را به دو پهلو اضافه می کنیم .همچنین مثلثی دیگری به زیر بغل آستین با همان قاعده و طول دلخواه می دهیم تا وصل آستین به تنه دچار مشکل نشود .

۵ ـ پشت برآمده : در این وضع بر آمدگی یا باصطلاح قوز پشت در خط کارور به پارچه فشار آورده باعث میشود که بالاتنه در پشت بالا بایستد لذا باید قد بالاتنه را در پشت روی الگو بلند کنیم اگر بقیه اندام حالتی بهنجار داشته باشد طول قد بالاتنه در پشت را باندازه الگوی معمولی می سازیم و بعداً تغییرات آن را روی اصلاحات مخصوص فراهم می کنیم . بدین ترتیب خط کارور پشت را عوض می کنیم و آن را باندازه مورد لزوم باز می کنیم خط مرکزی پشت را روی خطی عمود صاف می کنیم ساسون سر شانه در این موقع پهن ترمی شود سپس آن را رولت می کنیم.

ادامه آموزش شیوه اصلاح لباس (پرو بالاتنه)

ادامه آموزش شیوه اصلاح لباس (پرو بالاتنه)

برای این کار روشهای دیگری هم پیشنهاد می شود :

الف ـ حلقه آستین را بلند می کنیم سپس خط کارور را از قسمت حلقه آستین چیده و به حلقه آستین اوزمانی داده و آن را روی لباس می گیریم در این حالت ساسونی در قسمت حلقه آستین در پشت خواهیم داشت .

ادامه آموزش شیوه اصلاح لباس (پرو بالاتنه)

ب ـ خط کارور را از قسمت مرکزی پشت می چینیم و اوازمانی در آن ایجاد در این حالت در خط مر کزی پشت درز خواهیم داشت ( الگوی بالاتنه استثناء شماره ۲ )

ج ـ خط کارور را از قسمت حلقه آستین چیده و روی هم بیاورید ؛ساسون سر شانه را ببندید و باندازه فضایی که ایجاد می شود روی خط حلقه گردن پشت اوازمانی ایجاد کنید در این حالت ساسون هایی از خط گردن تا کارور روی لباس شما ایجاد می گردد.

ادامه آموزش شیوه اصلاح لباس (پرو بالاتنه)د ـ خط کارور را از قسمت حلقه آستین چیده و روی هم بیاورید ؛ ساسون سر شانه را بچینید تا کاملا باز گردد . در این حالت ساسون سر شانه پهن تر می شود . در دو مورد آخر چون حلقه آستین کوچک می شود حلقه را از زیر بغل گشاد کنید.

ادامه آموزش شیوه اصلاح لباس (پرو بالاتنه)

در مورد لباس دوخته شده چون لباس خودش را بالاکشیده و پُفی در قسمت حلقه آستین پشت ایجاد می شود باید مثل مورد (الف) ساسونی را در حلقه آستین پشت ایجاد کنید و کوتاه شدگی پشت لباس را تکه داده و کمر بند روی آن ببندید تا پیدا نباشد .

۶ ـ آستین : گاهی بعد از وصل آستین متوجه می شویم ناهمواری هایی روی آستین ایجاد شده معمولاً این چین و چروک ها دلایل مختلفی دارد از جمله چاقی یا لاغری بازو ، کو تاهی یا بلندی کاپ آستین

الف ـ بازوی چاق و بزرگ : آستین دور بازو چین خورده و کشیدگی دارد . در این حالت الگوی آستین را در خط مرکزی و قسمت عرضی بالای آستین قیچی می کنیم ( نقطه موازنه پشت آستین ) بطوریکه کاغذ الگو از یکدیگر جدا نشود الگو را باندازه مورد لزوم مثل عکس باز می کنیم خط بالای الگو را در حالیکه مقداری به آن اضافه شده دوباره رسم میکنیم (خط را آرایش می دهیم ) سپس حلقه آستین رادر بالاتنه به اندازه ۱ سانتی متر پایین برده و گشاد می کنیم چون نقطه های موازنه تغییر میکندآنها را دوباره مشخص میکنیم. ( نقاط سیاه نقاط موازنه جدید هستند و نقاط طوسی نقاط موازنه قبلی )(توضیحات تکمیلی در ایراد اندامی دور بازوی چاق در الگوی تکمیلی آستین )

ادامه آموزش شیوه اصلاح لباس (پرو بالاتنه)ب ـ بازوی لاغر : بالای آستین روی بازوحالت پف کردگی و نازیبا دارد .پس روی الگو خط مرکزی آستین را قیچی کرده و آن را باندازه مورد لزوم روی هم می آوریم ودوباره خط بالای آستین را رسم میکنیم در نتیجه خط بالا ( کاپ آستین ) کم می شود و برای هماهنگی باتنه حلقه آستین را در زیر بغل بالاتنه ۱ سانتی متر تنگ می کنیم و نقاط موازنه رادوباره مشخص میکنیم .

ادامه آموزش شیوه اصلاح لباس (پرو بالاتنه)ج ـ کاپ آستین کوتاه : خط حلقه آستین در شانه حالت کشیدگی دارد و آستین در این قسمت آزاد نیست پس روی الگو قسمت بالای آستین را در حالت عرضی برش داده و اندازه لازم را به آن اضافه می کنیم در نتیجه آستین در سر شانه آزاد تر خواهد شد .

ادامه آموزش شیوه اصلاح لباس (پرو بالاتنه)د ـ کاپ آستین بلند : اضافه کاپ آستین در شانه باعث افتادگی آستین در سر شانه می شود پس روی الگو قسمت بالای آستین را در خط عرضی برش می دهیم و باندازه مورد لزوم آن را روی هم میبریم مثل شکل .

ادامه آموزش شیوه اصلاح لباس (پرو بالاتنه)

ه ـ آستین پیچ دار : ممکن آستین به سمت راست یا چپ متمایل بوده و پیچ داشته باشد پس آستین را از بالاتنه جدا میکنیم در حالت ایستاده به نقاط صحیح در حلقه آستین سنجاق کرده و نقاط موازنه را دوباره مشخص می کنیم در این حالت آستین اغلب از جای صحیح خود حرکت می کند پس باید نقاط موازنه همیشه مشخص باشند تا حلقه آستین در جای صحیح خود قرار گیرد . این نوع اصلاح اغلب در مواقعی پیش می آید که نقاط موازنه بالاتنه تغییر کرده و اصلاح شده باشد. معمولاً اگر آستین را هنگام دوخت کمی به راست یا به چپ بچرخانیم این مشکل برطرف میگردد .

نکته : نقاط موازنه نقاطی هستند که باید روی هم منطبق گردند مثلاً نقطه موازنه ای که در جلو بالاتنه قرار دارد باید با نقطه موازنه ای که در جلوی آستین قرار دارد هنگام دوخت روی هم قرار گیرد . در متد متریک این نقاط هنگام الگو کشیدن مشخص می شوند ولی در متد گرلاوین این نقاط را خودمان می توانیم تعیین کنیم.

ادامه آموزش شیوه اصلاح لباس (پرو بالاتنه)

منبع : طراحی و دوخت ودیعه

مشاهده بیشتر

انواع لایی و موارد مصرف آن

انواع لایی و موارد مصرف آن

انواع لایی و موارد مصرف آن انواع لایی و موارد مصرف آن هدف از چسباندن …

قالب کیک چدنی

ماهیتابه چند قسمتی

تابه با محفظه بندی تفکیک شده

سرخ کردن . گریل کردن . کباب کردن مواد

قيمت فقـط : 75/000 تـومان

buy


___________________________________________________________________


دستگاه ماست ساز الکتریکی Yogurt Maker

بدنه داخلی تمام استیل

ماست ساز ، ماست میوه ای

rakht

ابعاد: 16*24 سانتی متر

قيمت فقـط : 30.000 تـومان

buy


___________________________________________________________________


گن سوتین فرم دهنده سینه اسلیم لیفت آه برا اصل

(محصولی بی نظیر برای خوش فرم کردن سینه خانم ها و جلوگیری از افتادگی آنها)

یکی دیگر از خصوصیات بسیار جالب این محصول حس خوب راحتی آن می باشد

negin

تا ۲ سايز بالاتر کش مي آيد و خودش را به قالب بدن شما در مي آورد

قيمت فقـط : 30.000 تـومان

buy


___________________________________________________________________


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در کانال تلگرام دورهمی
دریافت مطالب و فیلم های جذاب ، تفریحی ، تنها با عضویت در کانال دورهمی
با عضویت در کانال دورهمی ، جدیدترین اخبار جنجالی و گیفت ها و تصاویر و فیلم های جدید را در تلگرام خود دریافت کنید.

از تی مدل حمایت کنید